Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » 2024: Relacja z wernisażu malarstwa Pauli Jaszczyk

2024: Relacja z wernisażu malarstwa Pauli Jaszczyk

Obraz Pauli Jaszczyk

🌟 Odkryjcie z nami magię sztuki! Relacja z wystawy Pauli Jaszczyk
„Z perspektywy czasu”, mamy przyjemność zaprezentować Wam wyjątkowy film z wernisażu dla Galeria Sztuki Scena Plastyczna KUL, który właśnie pojawił się na naszym kanale.

Relacja z wernisażu wystawy malarstwa Pauli Jaszczyk. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL, Lublin, Rynek 8 – 13 stycznia 2024 r.

🎨 Zanurzcie się w świecie, gdzie kolory, kształty i emocje łączą się, tworząc coś naprawdę wyjątkowego. Przeżyjcie z nami te chwile, gdzie sztuka mówi więcej niż słowa.

👀 Zobaczcie naszą relację i poczujcie atmosferę tego niezwykłego wydarzenia. To nie tylko wizualna uczta, ale również inspiracja do głębszego zrozumienia świata Pauli Jaszczyk.

📍 Nie przegapcie też szansy, by osobiście doświadczyć tej niezwykłej wystawy w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL, dostępnej do 8 marca 2024 r.


Paula Jaszczyk

Urodziła się w Warszawie, mieszka w Warszawie i na Mazurach. 

Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim. Laureatka Nagrody Dyplom 2005, ufundowanej przez Wojewodę Mazowieckiego z inicjatywy Prof. Józefa Szajny i Galerii Studio. Doktorat obroniła w 2010 roku na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP, habilitację w 2020 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. 

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Mazowieckiego Stypendium Doktoranckiego oraz programu Młoda Polska, Narodowego Centrum Kultury.

Od 2006 roku pracuje na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie, od marca 2022 roku na stanowisku profesora uczelni. Od 2023 roku pracuje również na stanowisku profesora uczelni, na Uniwersytecie w Siedlcach, w ramach Pracowni Sztuki. 

Zajmuje się malarstwem figuratywnym i abstrakcyjnym, tworzeniem form przestrzennych i koncertów multimedialnych.

Wybrane wystawy i działania multimedialne:

Grudzień 2022: Indywidualna wystawa malarstwa „RELACJE — kształty, figury, kolory” – Galeria Wspólna, Bydgoszcz
Kwiecień 2022: Wizualizacje do spektaklu operowego – „Acis i Galatea” — Katowice Miasto Ogrodów, Katowice

Marzec 2022: Indywidualna wystawa obiektów malarskich „Dialogi/ Korelacje/Napięcia”, Galeria Apteka Sztuki, Warszawa

Wrzesień 2018: Indywidualna wystawa malarstwa „Zmagania”, Galeria Bardzo Biała, Warszawa

Listopad 2016: Wizualizacje – spektakl taneczno-audiowizualny „Zocha” Aleksandry Dziurosz, Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Warsaw Dance Days/05, Mazowiecki Instytut Kultury 

Styczeń 2014: Wystawa multimedialnych form przestrzennych „Dźwięki/Kolory, Kształty/Emocje”, Galeria Studio, Warszawa

Grudzień 2013: Impresja audiowizualna – „Błękitne, Kobaltowe, Lazurowe”
(Anna Ignatowicz-Glińska, Paula Jaszczyk) Laboratorium CSW, Warszawa

Marzec 2012: Indywidualna wystawa malarstwa „Meandry”, Galeria Mostra, Warszawa

Październik 2010: Wystawa multimedialnej formy przestrzennej — praca doktorska „Inwencja C-Color”, Galeria 2.0, Warszawa

Listopad 2010: Indywidualna wystawa malarstwa „5 lat PO”, Galeria Zapiecek, Warszawa

Marzec 2008: Indywidualna wystawa malarstwa „Dwoję się i troję”, Pracownia Galeria, Warszawa

Wrzesień 2005: Wystawa pracy dyplomowej pt. „Kwadrat”, Galeria Zapiecek, Warszawa


Wystawa „Z perspektywy czasu” prezentująca prace z wielu lat ukazuje niezmienną dwoistość moich twórczych zainteresowań. Prace prezentowane w jej ramach, to zestaw, który stworzyłam zarówno dla widzów, jak i dla siebie. To zestaw stanowiący formę konfrontacji, która wychodzi naprzeciw mojej potrzebie dialogu i szerszego spojrzenia na twórcze działania, kierunki i poszukiwania. Stale przeplatające się wątki człowieka w ruchu, który symbolizuje wszelkie oblicza emocjonalnych splątań, od lat równoważę działaniami abstrakcyjnymi, które poprzez zabawę środkami czysto plastycznymi stanowią formę harmonii. Poprzez osobiste przeżycia i obserwacje ukazane w sposób nieoczywisty, niedosłowny zapraszam widza do kontemplacji własnych emocji.  

W działaniach twórczych interesuje mnie wszelka forma dialogu — zestawiam ze sobą znaczenia, kształty, kolory. Powstające w ten sposób harmonie czy napięcia stanowią zapis artystycznych poszukiwań. Podstawą moich twórczych działań jest ciekawość
i rozwój, które pchają mnie już od 20 lat w najrozmaitszych kierunkach. Polem moich działań jest malarstwo figuratywne i abstrakcyjne, multimedialne formy przestrzenne oraz wizualizacje koncertów. Działam na styku obrazu dwu i trójwymiarowego, na styku plastyki i muzyki, na styku bezruchu i ruchu. 

Działam, to moje ja…

      dr hab. Paula Jaszczyk, prof. ASP